Időről-időre, valahonnan mélyről, előtör az aggodalom, a másik elvesztésétől való félelmünk vagy saját lelki bizonytalanságunk. Ha elnyomjuk ezeket az érzéseket, fokozatosan bár, de észrevétlenül felgyülemlik bennünk, ami váratlan kitörésekhez vezethet. Van úgy, hogy a párunk empátiája, figyelme, stabilitása, jókedve, ölelése megnyugtat, és a kellemetlen érzés elillan. Máskor azonban a sok szőnyeg alá söpört aggodalom utat tör magának. Elkezdjük a másikat okolni a problémáinkért, ami benne ellenérzést kelt, és távolságot teremt, ez pedig bennünk további bizonytalanságot szül, és mi is távolodni kezdünk. A bizalom erodálódik, és elindul a lefelé vezető spirál.

Mit tehetünk, hogy ne így legyen?
Sokszor attól tartunk, hogy ha megosztjuk párunkkal ezeket az érzéseket, feleslegesen terheljük meg a kapcsolatunkat. De ez nem így van! Épp ellenkezőleg! Amikor a párunk tud ránk figyelni, mindenképp próbálkozzunk meg vele! A mély intim kapcsolat az érzelmi tapasztalataink megosztásából születik. És mindkét félnek meg kell tanulnia tisztelni a másik érzéseit. Mindet! Az, hogy szeretünk valakit, nem azt jelenti, hogy soha nem vagyunk mérgesek, csalódottak, megbántottak vagy féltékenyek. Ugyanakkor fontos megtanulnunk, hogy az érzéseink bennünk születnek meg, a tapasztalataink, a félelmeink és a gondolataink táptalaján. Tehát sokkal inkább múlnak rajtunk, mint a párunkon. Így tehát nem érdemes őt hibáztatni a saját érzéseinkért. Viszont, ha megosztjuk vele az érzéseinket, alkalmat adunk neki, hogy jobban megismerjen bennünket.
Más a helyzet azonban, ha hosszú távon, tartósan élünk meg negatív érzéseket. Depresszió esetén például a reményvesztettség, az örömre való képtelenség, a napi tevékenységek iránti érdeklődés elvesztése, az alvászavar nem szűnik meg attól, ha a másikkal napi szinten megosztjuk bánatunkat. Párunk ilyen esetben azzal tud segíteni, ha visszajelzi nekünk, hogy hetek vagy hónapok óta fennáll ez az állapot, és ezzel nekünk magunknak kell kezdenünk valamit. A mi belső stabilitásunkat a legjobb társ sem tudja helyreállítani. Ebben a helyzetben, hosszú távon a mi tartósan negatív állapotunk a párunk lelkiállapotára is negatív hatással lehet. Ilyenkor érdemes szakember segítségét kérni a saját jóllétünk helyreállítása és a működő párkapcsolat megtartása érdekében.
Talán a fentiek alapján már látszik, hogy a saját érzelmi stabilitásunk megőrzése az egyik kulcsa a jól működő párkapcsolat kialakításának. Lássuk, mit tehetünk ennek fejlesztése érdekében!

- Gyakoroljuk a tudatos jelenlétet, relaxáljunk, meditáljunk! A jelen pillanat tapasztalatainak tudatos figyelése pozitív hatással bír mind a mentális, mind a testi egészségre.
- Ha valami felbosszant, feszültté tesz, próbáljuk meg figyelmünket másra irányítani! Ez persze csak átmeneti enyhítést jelent, akut helyzetben azért élhetünk vele.
- Ha előre látjuk, hogy egy szituáció negatív hatással lesz ránk, nem kell feltétlenül bevállalni! Fogalmazzunk így: Akkor vállaljuk be a várhatóan negatív érzésekkel járó helyzeteket, ha megéri! És tartsuk észben, hogy tartósan az elkerülés módszere nem működik!
- Keretezzük át a helyzetet! Minden szituációt több oldalról is megközelíthetünk. Ha az első reakciónk a felháborodás vagy a szomorúság, álljunk meg egy rövid időre és gondoljuk végig, milyen érzések, gondolatok, szándékok lehetnek jelen adott szituációban. Például a minket megsértő személy vajon miért viselkedett úgy, ahogy viselkedett. Ha sikerül a negatív érzést kíváncsisággá vagy együttérzéssé alakítanunk, nyert ügyünk van!
- Ha egy helyzet intenzív érzéseket vált ki belőlünk, tegyük fel a kérdést: Legjobb formámban hogy viselkednék ebben a helyzetben? Amikor valami vagy valaki felhúz bennünket és elképzeljük, hogy a legjobb kiadásunk hogyan viselkedne adott helyzetben, akkor tudatosítjuk saját értékrendünket és ezáltal csökkenthetjük a valós és a saját magunk által jónak tartott viselkedés közti különbséget.
Leírni könnyű, megtenni nehéz. Legalábbis elszánt lelki munkát igényel a saját érzéseink megélése és elfogadása, az érzelmi stabilitás megteremtése, illetve a másik érzéseire való nyitottság, anélkül, hogy saját magunk kritikáját látnánk a megjelenő negatív érzésekben. Ezen az úton is meglátogathat időnként a szorongás, a bizonytalanságtól való félelem. Néha pedig jól jön egy kis segítség. Egy barát vagy nyugodt séta mellett az AnxioControl is támogathat abban, hogy a lefelé vezető spirálból ki tudj lépni és el tudj indulni a valós kapcsolat és az intimitás útján.
Az AnxioControl Herbal természetes hatóanyagai csökkenthetik a szorongást, álmosító mellékhatás és függőség kockázata nélkül. Ezt a terméket a Magyar Tudományos Akadémia tudósai fejlesztették és az alapanyag az USA-ban is bizonyított már. Hatóanyagai évről-évre egyre több embernek nyújtanak megoldást a stressz, szorongás és a folytonos feszültségérzés gyors, természetes csökkentésében.
Forrás: www.anxiocontrol.hu